Rap Genius Polska

Jak tworzyć dobre adnotacje

LYRIC

Jak tworzyć dobre adnotacje?Na początek kilka porad:Aby dodać link wpisz tekst, który chcesz żeby się pojawił w kwadratowych nawiasach, a link odnośnika w zwykłym nawiasie: [tekst, który ma się pojawić](url odnośnika)Skrót linku: Możesz umieścić w krótszej formie, np. [[Lupe Fiasco "Around My Way"]]Wklejenie adresu do obrazu, filmu z YouTube lub postu z portalu społecznościowego spowoduje wklejenie go do adnotacji - przykładySkróty klawiszowe:
- Ctrl+Shift+Spacja uruchamia lub zatrzymuje piosenkę z odtwarzacza RG
- Ctrl+F pozwala odszukać słowo lub frazę w tekście10 Najważniejszych zasad RG:Jeżeli nie jesteś pewien czy warto wyjaśniać daną linijkę, zadaj sobie pytanie “Czy to co chcę napisać jest interesujące?” Jeżeli nie, zostaw to i poszukaj innej, ciekawszej, albo zrób to tak, aby stało się interesująceNie zamieszczaj notek wyglądających jak gadka kujonów!Nie wyjaśniaj rzeczy oczywistychNazwy albumów, filmów, książek, gazet itp. umieszczaj w kursywie, natomiast w przypadku tytułów piosenek, rozdziałów książek, artykułów bądź cytowanych dialogów stosuj cudzysłowia.Jeżeli odnosisz się do piosenki, której nie ma na Rap Genius, zamieść ją! Lub chociaż daj link do nagrania na YTJeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się ze swittersem, opiekunem polskiej społeczności Rap Genius.Dobrze jest być zabawnym!Dodawaj linki do ciekawych artykułów, wywiadów, itp.Dodawaj pasujące do tematu zdjęcia i filmyNigdy nie pisz „Raper X mówi, że..”, po prostu napisz, o co mu chodziSpisywanie tekstów:Spraw aby tekst wyglądał jak wiersz, zadbaj o odpowiednie formatowanieKiedy wklejasz tekst z innego źródła uważaj, teksty mają zazwyczaj mają masę błędów i są w złej formieUżywaj apostrofów przy skróconych formach (np. bangin’ zamiast banging lub po'edz zamiast powiedz)Jeżeli nie wiesz, o co nam chodzi, sprawdź jakiś opublikowany kawałekIntro/outro umieszczaj tylko jeżeli jest interesująceAdnotacje:Używaj poprawnej gramatyki, zdania zaczynaj z dużej litery. Odniesienia do innych kawałków powinny być w apostrofach, pamiętaj aby zostawić link!Znalazłeś adnotację, której czegoś brakuje? Chcesz dodać zasłyszaną informację? Upewnij się, że to prawda i umieść link do strony, która jest potwierdzeniem ów informacji. Nie potrzebujemy notek, które wprowadzą ludzi w błąd!Jeżeli tekst odnosi się do miejsca lub wydarzenia, nie wystarczy wrzucić kawałka tekstu z Wiki. Zastanów się czemu artysta odnosi się do tych rzeczy i wyjaśnij toWyjaśniaj całe linijki, a nie pojedyncze słowa!Song Bio – Opis piosenkiNapisz coś ciekawego, w jakich okolicznościach powstał tekst lub po prostu o czym jest[Tekst - Rap Genius Polska]

Added by

admin

SHARE

About "Jak tworzyć dobre adnotacje"

Siema. Spisaliśmy kilka praktycznych rad dla wszystkich, którzy chcą tworzyć Rap Genius Polska razem z nami. Zapoznaj się z nimi i stosuj do nich, a bardzo szybko będziesz piął się w górę, a Twoje wyjaśnienia pomogą tysiącom użytkowników naprawdę zrozumieć rap. Jeśli dalej masz pytania, kontaktuj się z:

Moderatorem (fioletowa ksywa)

Editorem (żółta ksywa)

Pełną listę Moderatorów znajdziesz na About Page

Założycielem i moderatorem
polskiej społeczności jest:

switters

Editorami polskich tekstów są:

kasek
Adach
romanhoffer
DMSzch
oldschool_slg
OnlyOne1
radekkp
BarbaraRabarbar
Soob
TrzyeM
withoutnickname
Kamil_GD


Zobacz również “Rap Genius FAQ Lyrics PolishRap Genius dla Początkujących?

Jak korzystać z Rap Genius?

Jak tworzyć własne adnotacje?

Jak tworzyć dobre adnotacje Track info